818 E COVINA CT

MELBOURNE, Florida 32901 · Brevard County · Parcel 28 3710-83-C-16

$26 950
Assessed Value
$140 130
Market Value
Annual Tax
$1 950
Taxable Value
Ownership
OwnerPOWELL, BETTY J
Mailing Address818 COVINA CT E MELBOURNE FL 32901
Property Details
Year Built1971
Living Area1 347 sq ft
Lot Size7 405 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$35 000
Just (Market) Value$140 130
Assessed Value$26 950
Exemptions-$25 000
Taxable Value$1 950